Kurumsal Müşteri Hizmetleri  +90 850 839 0 839

Yük Dengeleme

Bazı durumlarda kullanıcıdan gelen istekler sunucunun kapasitesini aşabilmekte ve hizmette problemlere (uygulamanın yavaş çalışması, yayın akışının yavaş veya duraklayarak gelmesi vb..) yol açabilmektedir. Bu tür durumlarda yük dengeleme (Load-Balancing) altyapıları kullanılarak darboğazlar aşılmaktadır.

Yük Dengeleme (Load-Balancing) temel olarak isteğe cevap veren taraftaki kaynakların en uygun şekilde kullanılmasına ve arka planda yük dağıtımının yapılabilmesine olanak sağlayan hizmetlerin bütünüdür. Kullanıcılar ile uygulama arasındaki trafiğin load-balancer katmanından geçirilmesi sonucu yük dağıtımı aktif olarak yapılmakta ve en uygun sunucu kaynağı seçilerek kullanıcı istekleri uygulama kaynaklarına en verimli şekilde eşlenmektedir.

Hayır. Hizmet sadece Yük Dengeleme altyapısının olduğu Netbone Veri Merkezlerinde verilebilir.

Hayır. Müşterilere yönetebilecekleri izleyebilecekleri bir ekran sağlanmamaktadır. Yönetim ve izleme işlemini Netbone Teknik ekipleri müşteri adına yapmaktadır.

Fiyatlandırma müşterinin yük dengeleme hizmetinde alacağı erişim bant genişliğine göre belirlenmektedir. Müşteri bant genişliğinden daha az Yük Dengeleme hizmetinden faydalanamaz.