Kurumsal Müşteri Hizmetleri  +90 850 839 0 839

Smart Sunucu Yedekleme

Hayır, hizmetten faydalanmak için diğer hizmetlere abonelik zorunluluğu aranmaz.

Evet, veri merkezlerimizde bulunan müşterilerimiz de bu servisten faydalanabiliyor.

Sunucularınıza ve yedeklemek istediğiniz diğer sistemlerinize bir ajan yükleniyor. Bu ajan yardımıyla, Netbone veri merkezinde bulunan veri depolama altyapısına, internet üzerinden yedekleme işlemi gerçekleştiriliyor. Eğer veri miktarınız 2 TB’dan fazla ise ajan yerine lokasyonunuza bir cihaz yerleştirerek yedekleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Sizlere gönderilecek bir kurulum dokümanı üzerinden telefon ile destekle kurulumu gerçekleştirmenizi sağlayacağız.

Netbone satış yöneticileri ve kurumsal satış temsilcileri ile servisi satın alabilirsiniz. Ayrıca 0 850 839 0 839 Netbone Müşteri Hizmetleri’nden servise katılım için talepte bulunabilirsiniz.

Servise katılım için sadece 10 GB’lık pakette 12 aylık taahhüt bulunmaktadır. Diğer paketlerde bir taahhüt aranmaz. Servis aylık olarak ücretlendirilir

Verileriniz şifrelenerek veri merkezimize iletiliyor. Servise abone olmanız durumunda ayrı bir gizlilik sözleşmesi yaparak, verilerinizin gizliliğini garanti ediyoruz.

Minimum 2Mbps’lik bir internet hızını tavsiye ediyoruz. Veri miktarınızın çok olması durumunda daha yüksek hızlar veya dedike bağlantı gerekebiliyor.

2TB’a kadar olan verinizi yazılım yardımıyla, daha fazla veriniz olması durumunda lokasyonunuza yerleştirilecek bir cihaz yardımıyla servis verebiliyoruz. Herhangi bir üst sınırımız bulunmuyor.

Verileriniz standart olarak günde bir kez yedekleniyor. Özel taleplerinizi de projelendirebiliyoruz.

Tüm internet hattınızı yedekten dönme işlemine ayırmanız durumunda yeterli hızda işlem sağlanamıyorsa bize çağrı açarak talebinizi iletebilirsiniz. Çağrınızı açtığınız an itibariyle İstanbul sınırlarında 24 saat içerisinde, İstanbul haricindeki yerlerde 48 saat içerisinde, adresinizde geri yükleme işlemi başlatılır. Bu hizmet sözleşme bedelleri üzerinden ücretlendirilir.

Verileriniz geriye dönük olarak 30 gün süreyle, 30 sürüm halinde sistemde saklanır. Özel taleplerinizi de ayrıca projelendirebiliyoruz.

Verilerinize servisten ayrıldığınız gün itibariyle 30 gün boyunca erişebilirsiniz. 30. Günün sonunda tüm yedekleriniz sistemimizden silinir.

İstediğiniz an iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal talebiniz Superonline’a ulaşan ay sonu itibariyle gerçekleştirilir.

Yedekleme süreleri verinizin büyüklüğüne ve internet hızınıza göre değişiklik gösterir. Aşağıdaki tablolarda ilk yedekleme süresine, günlük yedekleme süresine ve yedekten dönme süresine ait tahmini değerler verilmiştir.

Hayır Statik IP zorunluluğu aranmaz.​