Kurumsal Müşteri Hizmetleri  +90 850 839 0 839

Sanal Sunucu Destek

Sanal sunucu hizmeti bileşenleri VCPU(işlemci), RAM(bellek), Disk(veri depolama alanı), OS(operating system, işletim sistemi) ve opsiyonlu olarak DB(database, veritabanı) bileşenlerinden oluşmaktadır.

Evet sanal sunucularınıza erişmek için en az 2 Mbps’lik veri merkezi internet hizmeti almanız gerekmektedir.

Sanal sunucumuz dahilinde işletim sistemi lisansının Netbone’dan alınması zorunludur.

Evet faydalanabilirsiniz. MPLS hatlarınızdan bir tanesinin sanal sunucu sistemlerinin bulunduğu veri merkezimize tanımlanması gerekmektedir.

Talep edilen sanal sunucular sizin için aktive edildikten sonra merkezinizdeki IP adresiniz sanal sunucunuzun IP adresine tanımlanarak internet üzerinden IP to IP erişim sağlanıyor.

Sizlere iletilen talep formu ilgili satış yöneticimiz tarafından doldurulur ve aktivasyon Netbone tarafından gerçekleştirilerek sizlere erişim bilgileriniz gönderilir

Netbone satış yöneticileri ve kurumsal satış temsilcileri ile servisi satın alabilirsiniz. Ayrıca 0 850 839 0 839 Netbone Kurumsal Müşteri Hizmetleri’nden servise katılım için talepte bulunabilirsiniz.

Servise katılım için herhangi bir taahhüt aranmaz. Servis aylık olarak ücretlendirilir.

Sunucularınıza sizin IP adresleriniz tanımlandığı için erişim güvenli şekilde sağlanmaktadır. Servise abone olmanız durumunda ayrı bir gizlilik sözleşmesi yaparak, verilerinizin gizliliğini garanti ediyoruz.

Sanal sunucularınız Netbone’un veri merkezlerinde bulunmaktadır.

DDoS, Back Up, Load Balancer ve Firewall gibi hizmetler bu hizmete dahil değildir ayrıca satın alınması gerekir.

Sanal sunucu altyapısı için Netbone’un da iç ihtiyacı için kullanılan donanım ve yazılım altyapısı kullanılmaktadır. Bu altyapı en üst seviyede hizmet verilmesi amacıyla değişen teknolojik koşullara göre sürekli yenilenmektedir.

Sanal sunucularınıza FC Raid 5 diskler üzerinden veri depolama hizmeti verilmektedir.

Veri veya sistem kaybından korunmak için sunucularınıza yedekleme ürünü almanız gerekmektedir.

Verileriniz geriye dönük olarak 30 gün süreyle, 30 versiyon halinde sistemde saklanır. Özel taleplerinizi de ayrıca projelendirebiliyoruz.

Servis iptali yapmadan önce verilerinizi sanal sunucularınız üzerinden almanız gerekmektedir.

İstediğiniz an iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal talebiniz Netbone’a ulaşan ay sonu itibariyle gerçekleştirilir.

Sanal sunucularınıza kendi merkezinizden erişmek için Netbone’dan herhangi bir internet aboneliği aranmaz. Sanal sunucularınıza erişmek için sanal sunucularınıza internet hizmeti satın almanız gerekir. Kendi merkezinizde Netbone abonesi olmasanız bile sanal sunucu hizmeti için Netbone internet aboneliğini başlatmanız gerekir.